کشور چین
کشور چین

سایت

http://english.gov.cn

تعداد استان

۲۲ استان

جمعیت

۱/۳۰۹/۰۰۰/۰۰۰ نفر

پایتخت کشور چین : پکن

تعداد جمعیت : طبق سرشماری های انجام شده تعداد جمعیت حال حاضر کشور چین ۱٬۳۹۰٬۰۸۹٬۳۱۰ می باشد.

نوع حکومت : حکومت فعلی کشور چین دولت سوسیالیستی تک‌حزبی می باشد.

مساحت کشور چین : کشور چین یکی از بزرگترین کشور های جهان می باشد، این کشور هم از نظر جمعیت و هم از نظر مساحت بی رغیب است.

مساحت این کشور ۹٬۵۹۶٬۰۰۰ کیلومتر مربع می باشد.

زبان رسمی  : ماندارین

واحد پول : یوان

کشور چین برای من همیشه دارای جذابیت های فراوانی بوده است و با توجه به سفر هایی که داشته ام همچنان برای سفر به چین شوق بسیاری دارم.

در این مقاله با زبان ساده و کوتاه از فرهنگ ، زبان ، ورزش ، مذهب ، مکان های تفریحی و تحصیل در چین و شرایط اقامت و هر آنچه که به آن نیاز دارید و جذاب می باشد برای شما مطالبی را بیان می کنم.

اطلاعات کوتاه و مفید درباره کشور چین

پایتخت کشور : پکن

تعداد استان ها : دارای ۲۲ استان می باشد. نام این استان ها :

Anhui، Fujian، Gansu ،Guangdong

، Guizhou ، Hainan، Hebei، Heilongjiang

، Henan ، Hubei، Hunan ، Jiangsu

، Jiangxi ، Jilin، Liaoning ، Qinghai

، Shaanxi ، Shandong، Shanxi ، Sichuan

، Yunnan ، Zhejiang

می باشد.

فرهنگ کشور چین

فرهنگ در این کشور جایگاه قدیمی و با ارزشی دارد. این کشور مانند کشور ایران دارای تاریخ غنی و پیچیده ای می باشد. از آداب و رسوم فرهنگی برجسته کشور چین می توان به شیوه غذا خوردن، شکل خانه ها، شیوه زندگی و نظم فوق العاده آن اشاره کرد. حتما در مقاله دیگری در رابطه با نظم موجود در کشور چین برای شما مطالبی را ارائه خواهیم داد.

آشنایی با زبان مردم چین

با توجه به تعداد جمعیت کشور ، زبان چینی پر استفاده ترین زبان دنیا می باشد. تمام ۱۴ زبان استفاده شده در چین را در پایین برای شما نام می بریم.

 • کانتونی
 • ماندارین
 • گویش وو (چینی)
 • که جیا (هکّا)
 • مین دونگ
 • جین یو
 • پوشیان
 • خویی جو
 • مین جونگ
 • گَن
 • شیانگ
 • مین بِی
 • مین نَن
 • پینگ خوا

با توجه به تعداد جمعیت چین این مقدار زبان بسیار قابل قبول می باشد. اما برای شمایی که می خواهید یکی از زبان های پر استفاده چین را یاد یگیرید و از آن در کسب و کار های تجاری و سفر خود به چین استفاده کنید، زبان ماندارین گزینه خوبی می باشد. این زبان بیش از ۸۰ درصد در میان مردمان چین در حال استفاده می باشد و با فرا گیری آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.

ورزش محبوب

حتما شما نیز از افرادی هستید که تا به امروز کونگ فو را ورزش اصلی کشور چین می دانستید. شاید جالب باشد که بدانید کشور چین به اندازه جمعیت ایران ورزشکار پینگ پونگ یا تنیس روی میز دارد. در کل می توان ورزش های مورد علاقه و پر استفاده چین را به چند ورزش پینگ پونگ ، بدمینتون ، کونگ فو و بسکتبال تقسیم کرد.

چین به دلیل جمعیت بالا و داشتن ورزشکاران زیاد با توجه به ورزش پایه، در تمام رشته ها حرفی برای گفتن خواهد داشت.

مذهب کشور چین چیست؟

تمام کشور های دنیا برای خود دارای مقدسات خاصی هستند. مذاهب زیاد و عجیبی در جهان وجود دارد که افراد زیادی آنها را دنبال می کنند. اما تنها چند دین می باشد که تمام دنیا آنها را می شناسند.

بیشترین دین مردم چین بی دینی می باشد. بیش از ۷۰ درصد این کشور علاقه ای به داشتن دین ندارند. اما ۱۵ درصد دیگر دارای مذهب بودایی و ۱۵ درصد دیگر نیز به دین های دیگری از جمله اسلام گرایش دارند.

مکان های دیدنی کشور چین

کشور چین با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای فوق العاده و ۴ فصل و داشتن ارتفاعات هیمالیا مناطق دیدنی طبیعی فراوانی دارد. این کشور سالانه میلیون ها توریست را به دلایل مختلف وارد خاک خود می کند. ما می توانیم مکان های دیدنی کشور چین را به ۲ قسمت تاریخی و طبیعی تقسیم کنیم.

برای مکان های تاریخی می توان به دیوار چین ، معبد های بزرگ در ارتفاعات تبت ، کاخ پوتالا ، گنبد سلسله مینگ و … اشاره کرد.

مکان های طبیعی و دیدنی که تعداد بسیاری نیز دارند به طور خلاصه

Zhangjiajie

Jiuzhaigou

Huanglong Scenic

Mount Emei

Wulingyuan

Mount Tai

را می توان نام برد.

غذا های محبوب

غذاها همیشه موضوع مورد علاقه تمام انسان ها می باشد. حتما شما هم قبل از رفتن به مکانی برای تفریح درباره مبحث غذا فکر می کنید. غذای چینی ها بسیار متنوع می باشد و برای شمایی که به دنبال آشنایی با کشور چین می باشید و قصد تحصیل در این کشور را کرده اید باید بدانید که فقط در سلف دانشگاه ۳۰۰ نوع غذا برای شما آماده شده است و شما می توانید از هر کدام که دوست دارید میل بفرمایید.

باید به این مورد نیز توجه کرد که یکی از جاذبه های گردشگری این کشور همین مصرف غذا های عجیبش است و افراد زیادی برای تست کردن این غذا ها به این کشور سفر می کنند. مردم چین بیشتر از غذا های دریایی در رژیم غذایی خود استفاده می کنند. به دلیل فواید و ارزش غذایی بالایی که گوشت سفید دارد، همواره مردمان این کشور پهناور دارای سلامتی بسیار هستند و میانگین سنی آنها بالاتر از ۷۵ سال است.

نقشه کشور چین

Untitled 1 min 500x394 500x394 - کشور چین

شهر های خود مختار چین