شهر پکن چین

شهر پکن چین

شهر پکن چین

مساحت

۱۶۰۰۰ کیلومتر مربع

وب سایت

www.ebeijing.gov.cn

جمعیت

۲۱۰۰۰۰۰۰

شهر پکن پایتخت چین یکی از چهار ناحیه خود مختار استان چین ، شهری است که در آن فرهنگ قدیم و زندگی مدرن بخوبی یکپارچه شده است . هر ساله ده ها میلیون بازدید کننده و توریست هم داخلی و هم خارجی را به خود جذب می کند تا از فرهنگ غنی و مناظر شگفت انگیز آن لذت ببرند . پکن با تاریخ طولانی خود میراث فرهنگی نادری را با خود به ارمغان می آورد. دیوار بزرگ چین یکی از شگفتی های دنیا و تنها معماری ساخته شده به دست بشر که از ماه دیده می شود در میان کوه ها و دره ها به طول صد ها کیلومتر در منطقه پکن به چشم می خورد. پکن یکی از شلوغ ترین شهر های جهان است پکن پس از شانگهای دومین شهر پر جمعیت چین است. پکن حدود سه هزار سال سابقه تاریخی دارد و در بیشتر دوره های چین پایتخت سیاسی کشور بوده است. به همین دلیل آثار تاریخی زیادی در شهر وجود دارد .

شهر پکن چین

موقعیت جغراقیایی شهر پکن

شهر پکن در گوشه شمالی دشت چین که تقریبا مثلتی است قرار دارد و با ناحیه خودگردان تیانجین tianjin و استان هبی مرز مشترک دارد . غرب و شمال غرب پکن با کو ها ارتفاع شده است و مرتفع ترین کوه آن کوه دانگ لینگ در غرب شهر واقع است و ۲۳۳۰ متر ارتفاع دارد . کانال بزرگ چین از این ناحیه شروع می شود و تا شهر هانگ ژو ادامه دارد .

دانشگاه های پکن

شهر beijing دانشگاه های زیادی دارد که برخی از دانشگاه های مهم آن را در زیر لیست میکنیم .
ESCP Europe Business School
مدرسه تجارت اروپا ESCP
BFSU Solbridge International School of Business
مدرسه تجارت بین المللی BSFU solbridge
Beijing Institute Of Technology
موسسه فناوری پکن
Renmin University
دانشگاه renmin
China University of Petroleum
دانشگاه نفت چین
University of Science and Technology Beijing
دانشگاه علم و صنعت پکن
Renmin University of China, School of International Studies
دانشکده مطالعات بین المللی دانشگاه Renmin، چین
Peking university
دانشگاه پکن
capital medical university
دانشگاه مرکزی پزشکی

متروی شهر پکن چین

حمل و نقل عمومی
متروی پکن از ۱۸ خط تشکیل شده که دارای ۳۳۴ ایستگاه می باشد و پس از شانگهای بلند ترین خط متروی جهان است درازای خط مترو پکن ۵۵۴ کیلومتر است .
شهر پکن شش فرودگاه دارد که مهمترین و بزرگترین آن ها فرودگاه بین المللی پکن است که تقریبا تمامی پرواز های داخلی و خارجی آن از طریق این فرودگاه صورت می گیرد