شهر ووهان چین

شهر ووهان چین

شهر ووهان چین

مساحت

۸۴۹۴ کیلومتر مربع

وب سایت

www.wuhan.gov.cn

جمعیت

۱۴۵۰۰۰۰۰

شهر ووهان مرکز استان هوبئی hubei جمهوری خلق چین شلوغ ترین شهر در چین مرکزی است و یکی از ۹ شهر مرکزی چین است ( این شهر ها از لحاظ قانون و اقتصادی خودگردان محسوب می شوند) ، این شهر در شرق در دشت جیانگ هان قرار دارد که در میانه ی رودخانه یانگ تسه با رودخانه هان واقع شده است. بهمراه ووچانگ Wuchang هانکو Hankouو هانیانگ Hanyang ووهان به عنوان خیابان چینی شناخته می شود . این شهر یک مسیر حمل و نقل عمده است که در آن ده ها راه آهن جاده و بزرگراه ها عبور می کند و شهر های اصلی دیگر را به هم وصل می کند . بخاطر نقش کلیدی این شهر در حمل و نقل محلی ووهان در برخی از منابع خارجی بعنوان شیکاگوی چین نام برده شده .

شهر ووهان چین

موقعیت جغرافیایی شهر ووهان

شهر ووهان در شرق مرکزی استان هو بی hubei و شرق دشت جیانگ هان jianghan قرار دارد ، محدوده کلانشهر شامل سه بخش ووچانگ هانکو و هانیانگ می شود ، که اغلباً سه شهر ووهان نام برده می شوند .نام ووهان از ترکیب وو از شهر اول و هان از دو شهر دیگر بوجود آمده است . اتحاد این شهر ها در سال ۱۹۲۷ بوده و در نتیجه ووهان در این سال تاسیس شده .

اقتصاد شهر ووهان چین

شهر ووهان و کشور فرانسه با هم رابطه اقتصادی قوی ای دارند بعنوان مثال کمپانی های ( رنو ، psa group و… ) در ووهان پابرجا شده اند . ووهان شهری در چین است که بیشترین سرمایه گذاری را از فرانسه دریافت می کند . ووهان از ۸۰ کشور مختلف سرمایه گذار دارد .

حمل و نقل شهر ووهان

متروی ووهان ۷ خط و ۱۶۶ ایستگاه دارد که روزانه بیش از ۱،۹۰۰،۰۰۰ نفر را جا به جا می کند .
ووهان بدلیل وجود رودخانه همچنین دارای سیستم حمل و نقل کشتی و لنج و قایق می باشد .

دانشگاه های ووهان wuhan

چهار دانشگاه مهم ووهان در زیر لیست شده اند که خود دارای دانشکده و دانشگاه های زیر مجموعه می باشند
دانشگاه نرمال دانشگاه مرکزی چین
Central China Normal University‎
دانشگاه هواژونگ علم و صنعت
Huazhong University of Science and Technology‎
دانشگاه ووهان
Wuhan University‎
دانشگاه ژونگنان اقتصاد و حقوق
Zhongnan University of Economics and Law‎

متروی شهر ووهان

متروی شهر ووهان درهوبئی چین واقع شده. این مترو در تاریخ ۲۸ ژوئیه ۲۰۰۴ با تکمیل ده ایستگاه فعالیت خود را آغاز کرد. ووهان پنجمین شهر در سرزمین چین است که پس از پکن، تیانجین، شانگهای و گوانگژو، سیستم مترو دارد. از دسامبر ۲۰۱۷،این مترو با هفت خط در حال فعالیت می باشد که مجموعا ۱۶۶ ایستگاه دارد و طول آن ۲۳۷ کیلومتر است.