شهر هانگ جو

شهر هانگ جو

شهر هانگ جو

مساحت

۱۶۰۰۰ کیلومتر مربع

وب سایت

www.hangzhou.gov.cn

جمعیت

۹۴۰۰۰۰۰

شهر هانگ جو مرکز استان ججیانگ (zhejiang) چین و شلوغ ترین شهر این استان است که در شرق چین واقع است . این شهر در بالای خلیج هانگ جو قرار دارد که شانگهای و نینگبو را از هم جدا می کند . هانگ جو بعنوان آخرین پایانه کانال بزرگ (grand-canal) رشد برجسته ای داشته است و یکی از مشهور شده ترین و موفق ترین شهرهای چین در هزاره اخیر بوده است.

هانگ جو یک شهر خود مختار در زمینه قانون و اقتصاد است و هسته اصلی ناحیه کلانشهر هانگ جو را تشکیل می دهد ، که چهارمین ناحیه کلانشهر بزرگ چین است ، این شهر خانه غول تجارت الکترونیک Alibaba است .

دریاچه غربی این ناحیه بدون شک نشان برجسته و مشهور است که بدلیل زیبایی طبیعی و اینکه بصورت طبیعی با پایگاه های فرهنگی و تاریخی زیادی ترکیب شده به آن توجه شده است .

شهر هانگ جو

موقعیت جغرافیایی شهر هانگ جو

هانگ جو در شمال غربی استان ژجیانگ و در نقطه پایانی جنوبی کانال بزرگ چین واقع است . حوزه اجرایی و اداری این شهر از شرق به قسمت کوهستانی استان آنهوئی می رسد . و از شرق به دشت ساحلی نزدیک خلیج هانگ جو. مرکز شهر در میان سمت شرقی و سمت شمالی دریاچه غربی west lake ساخته شده .

دانشگاه های شهر هانگ جو

هانگ جو دارای یک جمعیت دانشجویی بزرگ با تعداد زیادی از موسسات آموزش عالی است که در این شهر مستقر هستند .
دانشگاه های دولتی شامل دانشگاه ژجیانگ ، دانشگاه هوانگورو ، ژیاشا واقع در نزدیکی انتهای شرقی شهر و ژیائوهشان واقع در نزدیکی غرب شهر ، شهرهای کالج با خوشه ای از چندین دانشگاه و کالج هستند .

دانشگاه ججیانگ
آکادمی هنر چین
دانشگاه هانگزو دیانزی
دانشگاه عادی هانگزو
دانشگاه پزشکی چینی ججیانگ
دانشگاه جنگلداری ججیانگ
دانشگاه ججیانگ
دانشگاه ججیانگ علم و صنعت
دانشگاه بین المللی ژجیانگ
دانشگاه علمی تخیلی ججیانگ
دانشگاه ججیانگ شورن
دانشگاه ججیانگ دانشگاه ژجیانگ دانشگاه شهر
دانشگاه ججیانگ فناوری
دانشگاه ججیانگ رسانه و ارتباطات

متروی شهر هانگ ژو

Hangzhouدارای یک سیستم مترو است که در شهر Hangzhou، ژجیانگ و حومه اطراف آن خدمت رسانی می کند. این مترو در تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۱۲، با برنامه های بزرگ که هنوز هم در حال انجام است افتتاح شد. این شهر رتبه ۱۷ را در سیستم حمل و نقل سریع در چین دارد.
در حال حاضر Hangzhou دارای ۳ خط مترو می باشد.