شهر نانجینگ

شهر نانجینگ

شهر نانجینگ چین

مساحت

۱۱۰۰۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۷۰۰۰۰۰۰

نانجینگ تحفه ای در چین است ، یکی از محدود شهر هایی است که تاریخ ، شهر سازی و طبیعت  می تواند همزمان در یک قاب دیده شود. و هنوز می توان بطور نسبی گفت که توسط گردشگران جهانی کشف نشده باقی مانده است.

شهر نانجینگ چین

موقعیت جغرافیایی شهر نانجینگ

شهر نانجینگ مرکز استان جیانگسو پایتخت فرهنگی سیاسی و تجارتی در شرق چین است . رودخانه یانگ ته سه بلند ترین رودخانه چین و بسیاری از شاخه های آن از میان این شهر می گذرد
این شهر ۶،۶۰۰ متر مربعی از شهر شانگهای در صورت رانندگی با ماشین ۳ ساعت و در صورت استفاده از قطار سریع السیر (bullet-train) حدود نود دقیقه طول می کشد .

تاریخ شهر نانجینگ

بدلیل موقعیت استراتژیک این شهر که در مسیر رودخانه بلند یانگزه و در میانه خط ساحلی است ، نانجینگ ده بار بعنوان پایتخت ده رژیم سیاسی مختلف برای ۱،۸۰۰ سال بوده است .

سبک زندگی شهر نانجینگ

زندگی در نانجینگ نسبت به پکن یا شانگهای بسیار آرام تر و با آرامش تر است . این که مردم رو در خیابان در حال بازی شطرنج یا گوش دادن و لذت بردن از رادیو در طول روز ببینید در نانجینگ صحنه بسیار معمولی است . پارک ها در تمام سطح شهر پیدا می شوند که اغلب آن ها عمومی هستند و به خوبی نگهداری می شوند . مردم این شهر علاقه خاصی به قدم زدن و پیک نیک در فضای سبز در اوقات فراقت خود دارند . مردم نانجینگ بسیار خوش مشرب و اهل صحبت کردن هستند ، عابرین پیاده در راهنمایی آدرس های درست به شما مشتاق هستند . هرچند اکثر آنها انگلیسی صحبت نمی کنند . انگلیسی در رستوران ها و هتل های سطح بالا بهتر درک می شود .

حمل و نقل عمومی شهر نانجینگ

دو خط مترو با بیش از ۵۰ ایستگاه شهر را به هم کوک زده است . قطارها تمیز و نو هستند و هزینه یک مسیر مترو حدود ۰٫۳ تا ۰٫۶ دلار است .

برخی از دانشگاه های شهر نانجینگ

دانشگاه دارویی چین China Pharmaceutical University
دانشگاه هوهی Hohai University
دانشگاه کشاورزی نانجینگ Nanjing Agricultural University
دانشگاه نانجینگ Nanjing University
دانشگاه جنوب شرقی Southeast University

مترو شهر نانجینگ چین

مترو نانجینگ یک سیستم مترو فوق العاده است که در مناطق شهری و حومه ای نانجینگ، پایتخت استان جیانگسو در جمهوری خلق چین، خدمت رسانی می کند. این سیستم دارای ۱۰ خط و ۱۷۳ ایستگاه در ۳۷۷ کیلومتر است. مترو نانجینک توسط شرکت مترو نانجینگ اداره و نگهداری می شود. خطوط مترو این شهر از جهت طول پس از شانگهای، پکن و گوانگژو رتبه چهارم در چین را دارد. در سال ۲۰۱۷، سیستم مترو این شهر در مجموع ۹۷۷٫۴ میلیون نفر از سالمندان را جا به جا کرده بود.