استان ججیانگ چین

استان ججیانگ چین

استان ججیانگ چین

مساحت

 ۱۰۱۰۰۰ کیلومتر مربع

جمعیت

۵۴۰۰۰۰۰۰

مرکز استان

هانگزو

تعداد شهر ها

۱۱

وب سایت

www.zj.gov.cn

استان ججیانگ ، یک استان در شرق چین، که شامل روستاهایی در امتداد دریای شرق چین است. ژیانگ دارای پارک ها و طبیعت بسیار زیبایی می باشد و مکان مناسبی برای گردشگری می باشد. این استان یکی از استان های باستانی جهان می باشد، که دارای پل های سنگی قابل توجه است، مناطق تاریخی و آبراه ها نیاز به آب را برطرف می کند.

استان ججیانگ چین

دانشکده ها و دانشگاه های استان ججیانگ

فهرست دانشگاه ها و کالج ها در ژجیانگ
دانشگاه ژجیانگ (هانگزو)
دانشگاه علمی تخیلی ژجیانگ (هانگزو)
آکادمی هنر چین (هانگزو)
دانشگاه هانگزو دیانزی (هانگزو)
دانشگاه جیلیانگ چین (هانگزو)
دانشگاه هوانگورو عادی (هانگزو)
دانشگاه نینگبو (نینگبو)
دانشگاه ناتینگهام نینگبو چین (نینگبو)
دانشگاه ژجیانگ A & F (هانگزو (
دانشگاه فناوری ژجیانگ (هانگزو)
دانشگاه پزشکی ژجیانگ
دانشگاه عادی دانشگاه ژجیانگ (جین هوآ)
دانشگاه ژجیانگ مالی و اقتصاد (هانگزو)
دانشگاه ژجیانگ گونشانگ (هانگزو)
دانشگاه شواکسین (شاکسین)
دانشگاه پزشکی Wenzhou
کالج معلمان Wenzhou
دانشگاه Wenzhou-Kean
کالج هنر و علم Shaoxing
موسسه آموزش و پرورش ژجیانگ
انستیتوی الکترونیک هانگزو
دانشگاه صنعتی هانگزو
موسسه مدیریت مالی هنگجی

شهر های استان ججیانگ

Hangzhou
Ningbo
Wenzhou
Jiaxing
Huzhou
Shaoxing
Jinhua
Quzhou
Zhoushan
Taizhou
Lishui

درباره استان ججیانگ

ژجیانگ، به معنای رودخانه پیچیده است، نام سابق رودخانه Qiantang در دوران باستان ژجیانگ است. رودخانه Qiantang طولانی ترین رودخانه در استان است این رودخانه به عنوان روحیه مبارز در میان مردمی که درآن زندگی می کنند شناخته می شود. این استان یکی از کوچکترین و پرجمعیتترین استانهای چین است که کل مساحتش ۱۰۱،۸۰۰ کیلومتر مربع (۳۹،۳۰۵ کیلومتر مربع) می باشد و به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی و همچنین یک اقتصاد توسعه یافته جمعیت ۵۴،۴۲۶،۹۰۰ نفری و فعال در آن زندگی می کنند.

تاریخ ژجیانگ

تاریخ استان به دوران باستان باز می گردد. ویرانه های فرهنگی هیمودای که از ۷۰۰۰ سال پیش به شمار می رود، به عنوان یکی از گهواره های تمدن چینی شناخته می شود. از آن زمان، فرهنگ وو و یو توسعه یافته، شکوفا شده و بر این منطقه تاثیر گذاشته است. شکل فعلی این استان در اوایل دوران سلسله مینگ (۱۶۴۴-۱۳۷۶) شکل گرفت.

جغرافیا و آب و هوا

ژجیانگ در منطقه ساحلی شرقی چین و در جنوب دلتای یانگ تسه واقع شده و دارای بیشترین جزایر در چین است که بیش از ۳۰۰۰ جزیره در امتداد ساحل آن واقع شده است. علاوه بر این، آن را به کلان شهر بین المللی و مدرن شانگهای در شمال شرقی متصل می کند، که به آسانی می توان از طریق اتوبوس یا قطار به آن دسترسی پیدا کرد. منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی در یک روز شاهد نمایش چهار فصل است. هر ساله از ماه مه تا ژوئن، بسیار بارانی است. میانگین بارندگی سالانه ۱۶۰۰ میلی متر است. بهار و پاییز برای ماه رمضان خوشایند تر است.

جاذبه های گردشگری ژجیانگ

از لحاظ گردشگری، به دلیل موقعیت باستانی استان از زمان های قدیم، جاذبه های زیادی دارد. پایتخت آن، هانگزو، به عنوان یک شهر توریستی مهم ملی، در تمام طول سال درخشان است. یکی از زیباترین مکان های شهر، West Lake، واقع در قلب شهر است. یک سخن است که نشان دهنده جذابیت شهر هانگزو است: “در بهشت بهشت است، و بر روی زمین Hangzhou”.
از دیگر مکان های دیدنی استان می توان به کوه های زیبای آن اشاره کرد. کوه معروف بودایی Tiantai است. علاوه بر این، مکان خوشنویسی مقدس چینی، قدیمی ترین کتابخانه خصوصی در آسیا، بزرگترین پروژه حفاظت از آب در چین باستان، کانال گراند، و سه شهر آب های باستانی، Xitang، Nanxun و Wuzhen، همه جاذبه های استان است که باعث لذت بردن گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.

اقتصاد

ژجیانگ استان نسبتا توسعه یافته ای است. این استان به عنوان “سرزمین ماهی و برنج” شناخته شده است، منطقه تولید جامع محصولات کشاورزی است. برنج، چای، ابریشم، پرتقال، محصولات بامبو و محصولات دریایی به طور عمده در این استان چین قرار دارد. این استان بسیار مهم از نظر ماهیگیری چین می باشد. یکی از شهرهای اداری آن، یوو، بزرگترین مرکز توزیع کالا در جهان است. این شهر به عنوان بزرگترین بازار توسط سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل و بانک جهانی شناخته شده است. معروف ترین محصولات در اینجا لباس، زیورآلات، زیپ، کالاهای چرمی، پارچه های پشمی است.

دارندگان پاسپورت از ۵۳ کشور می توانند در زمان انتقال و حمل و نقل بین المللی در فرودگاه Hangzhou Xiaoshan بدون اقامت از ۱۴۴ ساعت لذت ببرند. در طول انبار داری، آنها می توانند از ژجیانگ، جیانگ سو و شانگهای دیدن کنند.

شهرهای استان ژجیانگ